Αριθμός εγγράφου 222
Αριθμός
Νο.: 100
Αριθμός Φακέλου
57130_222
Είδος Τεκμηρίου
Επιστολή
Ημερομηνία Τεκμηρίου
31/8/1872
Αριθμός Σελίδων
2
Οδηγίες
Κλικάρετε πάνω στην αριστερή εικόνα για να δείτε περισσότερες φωτογραφίες.
![](/wp-content/uploads/2018/01/v4.png)
Περιγραφή εγγράφου
Επιστολή της Δημογεροντίας Ηρακλείου προς τον Διοικητή Λασιθίου Κ. Αδοσίδη Πασάν, με την οποία ζητείται η μεσολάβησή τους στην Κωνσταντινούπολη, ώστε να εξασφαλιστεί η αιγίδα της Αυτοκρατορικής Κυβερνήσεως για την επικείμενη έκδοση του λαχείου της Χριστιανικής Κοινότητας Ηρακλείου.