Αριθμός εγγράφου 198
Αριθμός
Νο.: 80
Αριθμός Φακέλου
57130_198
Είδος Τεκμηρίου
Επιστολή
Ημερομηνία Τεκμηρίου
2/7/1872
Αριθμός Σελίδων
2
Οδηγίες
Κλικάρετε πάνω στην αριστερή εικόνα για να δείτε περισσότερες φωτογραφίες.
![](/wp-content/uploads/2018/01/v4.png)
Περιγραφή εγγράφου
Συνέχεια της Επιστολής της Δημογεροντίας Ηρακλείου προς τον Γ. Γεωργιάδη, στην Κωνσταντινούπολη, για το ζήτημα της αργοπορίας επικύρωσης του ψηφισθέντος Κανονισμού για την Οργανική Υπηρεσία. Ο παραλήπτης ενημερώνεται για την αποστολή, ειδικώς, στην Κωνσταντινούπολη του Δημογέροντα Χριστ. Αργυράκη, στον οποίο παρακαλείται να φανεί αρωγός. Συνέχεια του α.α. 197.